Megemlékezés az 1956-os forradalomról

Ma Csanádpalota város ünnepségén emlékeztünk meg tanulóinkkal együtt az 1956-os októberi eseményekről. A ünnepélyen iskolánk diákjai léptek fel színvonalas műsorral, mely Bodzás István , Bodzásné Bozó Mariann, Máté-Fehér Anna és Borovics Nóra pedagógusok munkáját dicséri. A diákok a műsor után Nagylakra utaztak, ahol a falu ünnepi műsorában szerepeltek. Gratulálunk a gyerekeknek, akik megint iskolánk jóhírét öregbítették színvonalas előadásukkal!

Tanulmányi kirándulás

Október 17-én második osztályosaink rövid tanulmányi kirándulást tettek Makóra, ahol előbb a város tűzoltó-parancsnokságának épületét és a tűzoltók munkaeszközeit vették szemügyre, majd tanítóik kíséretében a Hagymaház négy éve üzemelő mozijába látogattak el, s izgulták végig az Apróláb című családi animációs filmet.

Tantárgy-koncentrációs óra

Október 16-án ’Őszi barangolás’ címmel térségi tantárgy-koncentrációs órát tartottak a Dér István Általános Iskola első évfolyamon oktató tanítói, ahol az intézmény tantestületének tagjai mellett a város óvodapedagógusai és a térségi iskolákból érkezett kollégák kaphattak ízelítőt az óvoda iskola átmenetének megkönnyítését szolgáló módszertani fogásokból.
A foglalkozás során öt tantárgy lehetséges kapcsolódási pontjait mutatták be pedagógusaink, az életkori sajátosságoknak megfelelő, játékos feladatsorok formájában: az anyanyelvi részt Szabóné Kecskeméti Margit, a matematika és környezetismereti részt Forró Istvánné koordinálta, míg az angol nyelvi és a manuális tevékenységeket Maczelkáné Szabó Mária és Luczóné Hati Judit vezették le.

Népmese Napja

Október 13-án alsó tagozatosaink játékos formában emlékeztek meg a Magyar Népmese Napjáról. Az első osztályosok mesevetélkedőn vettek részt, ahol ’A kiskakas gyémánt félkrajcárja’ című népmesére épülő feladatsor megoldásával tették próbára tudásukat és ügyességüket. A 2-3. osztályosok Bodzás István ’Az ellopott nap’ illetve ’A főhős te vagy!’ című mese-kalandregényeit olvasták el közösen, amely történetek különlegességét – a váratlan fordulatok mellett – az adta, hogy a tanulók maguk alakíthatták az események kimenetelét. A délelőtt további részében mesefa-állítás, mesehősök, meserészletek rajzos megjelenítése és ’filmes – felolvasós’ mesemaraton is várt a gyerekekre a Jankovics Marcell tervei alapján készült Magyar népmesék rajzfilm- és könyvsorozat felfedezésén keresztül.

Népmese napja és Állatok világnapja

Ma iskolánkban a Népmese napjáról és az állatok világnapjáról emlékeztünk meg egy játékos délelőtt keretében. A gyerekek egy nyolc állomásos versengésben vehettek rész. Vegyes csapatokban mérették meg magukat, 4. – 8. osztályos diákjaink.
A Népmese napjának első feladata az volt, hogy a gyerekek elkészítették a csapatok kalandlapjait, melybe a különböző állomáshelyeken összegyűjtött pontokat jegyezték fel pedagógusaik. Színesebbnél színesebb feladatok várták a nebulókat:játszottak memóriajátékot, akasztófát interaktívtáblán, oldottak meg rejtvényeket, szójátékokat. Kerestek állatokat, melyek egy trükkös képen voltak elrejte, s kerestek meseszereplőket feladványok alapján.
A nap eseményei a tornacsarnokban folytatódtak. Megrendeztük a „Ki a suli legállatibb nindzsája?” című vetélkedőt. Szerencsére akadtak szép számmal nindzsa jelöltek! Aki nem nevezett be, az pedig lelkesen szurkolhatott! Voltak akik a társasjátékot választották Marika nénivel. A végeredmény iskolánkban a „legállatibb lány nindzsa”: Kelemen Ramóna (6.o.), s a „legállatibb fiú nindzsa”: Bognár Rajmond (7.b) lett! Gratulálunk nekik és minden kis nindzsának, aki részt vett a versengésben!
A mai napunkat még egy program szinesítette, amely „A fotózkodj a kedvenc plüssállatoddal!” címet viselte. Míg előkészítették a DÖK tagok a nindzsa pályát Tóth Zoltán tanár úr vezényletével, addig Nóra néni lefotózta a vállalkozó kedvű diákokat!