ÖKOISKOLAI TEVÉKENYSÉGÜNK BEMUTATÁSA:

Gondolkozz globálisan, cselekedj lokálisan!

Iskolánk fontos feladatnak tartja a környezethez való pozitív viszony formálását, a természetes érdeklődés tudományos alapokra való helyezését. Pedagógiai Programunkban törekszünk az új nevelési-oktatási elemek bevezetésére a mindennapi munkánkban, természetvédelmi, környezetvédelmi problémákkal kapcsolatos ismeretek átadására, a természet szeretetére való nevelésre, a mindennapi életben való környezettudatos gondolkodásra és magatartásra nevelésre, városunk természeti, helytörténeti és építészeti értékeinek megismertetésére.

Nemcsak a tanításban érvényesülnek a környezeti nevelés, fenntarthatóság pedagógiájának elvei, hanem az iskolai élet minden területén. A tanítási órákhoz kötődő tartalmak az iskola Helyi Tanterve szerint valósulnak meg. A tanórán kívüli tartalmak, hagyományok a munkatervünkben jelennek meg.

Nevelésünk kiemelt területei közé tartozik a helyes jövőkép tervezése, alakítása, felelős törődés kialakítása a természeti erőforrásokkal, környezeti szemlélet alakítása, a globalizáció jeleinek felismerése és értelmezése, a káros hatásainak ellenállás.

A tanulás-tanítás jellemzői a fenntartható fejlődés érdekében:

• jelen és jövő értékeinek ismerete
  • a kritikus gondolkodás kialakítása
  • problémamegoldás ösztönzése
  • a tanult ismeretek gyakorlati alkalmazása
  • helyi és globális ügyekkel való foglalkozás
  • jelen és jövő érdekei egyensúlyának megtalálása
  • környezeti nevelés
  • környezettudatos gondolkodás és magatartás
  • tervszerű, összehangolt gondos tervezés
  • a helyes értékrend, természethez fűződő viszony kialakítása
  • a természet szeretetére nevelés