Fecsketábor

Még el sem kezdődött az idei tanév, de a 26 fővel induló első osztályunk legkíváncsibb tagjai – leendő tanítóik Kiss Kamillóné és Vass Sándorné meghívására – már 2019. augusztus 29-én és 30-án iskolapadba ültek, hogy a Fecsketábor keretei között ismerkedhessenek meg az ’Ovisuli’ épületével, az iskolai élettel és az itt dolgozó pedagógusokkal..
A szervezők és segítőik (Ildi, Judit, Margit és Szilvi néni) célja az volt, hogy a két délelőtt során, változatos programokon keresztül rövid ízelítőt adjanak a gyerekeknek az iskolai mindennapokból, hogy megismertessék a kicsiket az intézmény épületeivel és játékos formában betekintést nyújtsanak a tanórai munkába is, ezért igyekeztek olyan feladatokat tervezni az elsősök számára, ami életkori sajátosságaiknak és érdeklődésüknek egyaránt megfelel.
Fáradozásuk nem volt hiábavaló, hiszen legifjabb diákjaink örömmel vettek részt mind a névre szóló medálok és mind a papírfecskék elkészítését szolgáló kézműves foglalkozásokon, de mosolygó arccal fogadták a rajzos feladatokat, a memóriajátékokat és az iskolaudvaron lebonyolított ügyességi- és körjátékokat is.

Az ókor csodás világa

2019. június 24-én vette kezdetét és június 28-án zárult idei második tematikus táborunk, mely történelmi kalandozásra invitálta a vállalkozó kedvű alsó és felső tagozatos diákokat.
A tábor kerete az Ókor csodás világa volt. Ennek szellemében az ókori Indiát, Kínát, Hellászt, Spártát és Egyiptomot idézték meg a felsős szervezők érdekesnél érdekesebb elméleti, ügyességi és kézműves feladatok tervezésével és levezetésével.

Kalóz tábor

2019. június 17 és 21 között, közel harminc gyerek részvételével zajlott intézményünk idei első, ingyenes tematikus tábora az ’Ovisuli’ épületében. A tavalyi nagy sikerű Vadnyugati tábor után, tanítóink ebben az évben veszélyes vizekre evezve, Kalóz táborba invitálták az érdeklődő (főként 1-4. osztályos) kisdiákokat, ahol érdekesnél érdekesebb elméleti, kézműves és ügyességi feladatokon keresztül ismertették meg velük a kalóz-élet valós és játékos oldalát.

Tanévzáró ünnepély

2019. június 19-én, a művelődési ház felújítása miatt rendhagyó helyszínen, az Emeletes Iskolában megrendezett ünnepséggel zárult le a 2018-2019-es tanév intézményünkben.
A tanévzáró ünnepély, a hagyományoknak megfelelően, most is az 5. évfolyam műsorával kezdődött, melyet idén Bárdosné Kurunczi Edit állított össze és tanított be osztályának.
Ezt követően Szabó Zsuzsanna intézményvezető évértékelő beszéde hangzott el, amit iskolánk legjobbjainak jutalmazása követett. Könyvjutalomban részesültek a kitűnő és jeles tanulók, valamint a kiemelkedő közösségi munkát végző, illetve társaik közül versenyeredményeikkel kiemelkedő diákjaink. Azok a tanulók, akik az év során 200 db jeles érdemjegyet szereztek, könyvjutalmaik mellé a tankerületi igazgató úr, Balázs József által aláírt oklevelet is átvehették.
Az idei ünnepségen iskolánk igazgatónője – hagyományos tevékenységein felül – egy nagyon kedves kötelességének is eleget tett: a diákok mellett iskolánk egyik motorjának, a nyugdíjba vonuló Kovács Andrásné Ilikének is átadott egy, Balázs József kézjegyével ellátott oklevelet, kiválóan végzett iskolatitkári munkájának és szakmai elhivatottságának elismeréséül.

Ballagás

2019. június 15-én rendhagyó módon iskolánk zsibongója adott helyett ballagási ünnepségünknek. A 7. osztályosok tarisznya átadása után a nyolcadikosok elbúcsúztak alma materüktől, végigvonulva annak szépen feldíszített termein.
Ezt követően a rövid, meghitt búcsúünnepségen a 8. osztály nevében Tamucza László köszönt el tanáraitól, diáktársaitól és szüleitől, míg a 7. osztályosok búcsúztató beszédét Barancsik Zsanett tolmácsolta. A már hagyományosnak mondható, a ballagók nálunk eltöltött nyolc évét bemutató PPT megtekintése közben – a diákok és megjelent vendégek derültségére-, személyre szóló versikéket olvasott fel Arany Boglárka. Végül nyolcadikosaink meghatottan írták alá az emlékkönyvet, majd – a hagyományoktól eltérően – nem lufival eresztették szélnek kívánságaikat, hanem közösen elégették azok pergamenre írt változatait.
(8 éves helytállása, közösségi munkája és sporttevékenysége elismeréseként Csabai Marcell fényképe kerülhetett fel a „Büszkeségeink” közé, akit az iskolai alapítvány Árkád-utalványával jutalmazott.
Csabai Marcell a diákönkormányzattól is búcsúzott, azaz a DÖK búcsúztatta oszlopos tagját egy tudományos számológéppel, kívánva neki sikereket a továbbiakban. Az SZMK is szegényebb lett egy mindig pörgős, innovatív szülővel, Csabainé Kisbodri Évával, akitől az SZMK- elnöke búcsúzott, megköszönve 8 éves munkáját.)