|
2019. december 27. (péntek), 13:10
2019. december 19. (csütörtök), 13:07
2019. december 18. (szerda), 16:51
2019. december 18. (szerda), 13:14 2019. októberében a tehetséggondozás új irányát próbálta ki két tanítónk, akik online versmondó versenyre nevezték be intézményünk három tehetséges diákját: Juhász-Nagy Szonja és Németh Gábor 3.osztályos, valamint Maczelka Barnabás 7.osztályos tanulókat. A versenyt a több mint 20 000 követőt maga mögött tudó ’Léna verses doboza’ Facebook-oldal ill Youtube-csatorna hirdette meg, amelynek életre hívói a versmondás gyerekek közötti népszerűsítését tűzték ki célul.
A megmérettetésre november 10-ig kellett elküldeni egy-egy versvideót tanítványaikról, az oldal által javasolt versek közül választva. A videók feltöltését hosszas várakozás követte, mivel a felhívásra több, mint 300 nevezés érkezett az ország minden részéből, s a költőkből, írókból, előadóművészekből álló szakmai zsűri (melynek soraiban foglalt helyet – többek között – Nagy Bandó András Karinthy-gyűrűs magyar humorista, előadóművész, író is) bő egy hónap videó-elemzés és tanácskozás után 2019. december 15. napjára tudta csak meghozni, tanítványaink számára rendkívül kedvező döntését.
Gratulálunk mindhárom diák kiváló teljesítményéhez, hiszen mindannyian a mezőny élén végeztek és köszönjük felkészítőik áldozatos munkáját is:
5-8 éves korcsoport:
Juhász-Nagy Szonja – Ezüst minősítés
(Felkészítő: Luczóné Hati Judit)
9-12 éves korcsoport:
Maczelka Barnabás – Arany minősítés
(Felkészítő: Maczelkáné Szabó Mária)
Németh Gábor Levente – Ezüst minősítés
(Felkészítő: Luczóné Hati Judit)
2019. december 17. (kedd), 16:48 Kalmár Ferenc Magyarország szomszédságpolitikájának fejlesztéséért felelős miniszteri biztos nyitotta meg tegnap, a 2 minisztérium által támogatott, „Gyöngyök és gyémántok Árpád örökében” tehetséggondozó műveltségi vetélkedőt, melyet miniszteri biztos úr országos versenynek nyilvánított. A versenyen kis településünk mellett Budapest, Kecskemét, Törökbálint, Dombóvár, Csongrád, Hajdúdorog, Zsámbok, Tiszakécske s külhoni települések közül Dunaszerdahely, Sepsiszentgyörgy, Kovászna és Székelytamásfalva általános iskoláinak csapatai szerepeltek a döntőben. Az első fordulóból 40 csapat munkáját tudták értékelni, s közülük 16 jutott a legjobbak közé. Ezen a megmérettetésen vett részt iskolánk Palotai krónikások csapata: Arany Boglárka (8.a), Barancsik Zsanett (8.a), Bednár Hanna (8.a) és Puskó Hanna (8. b). A lányok megmutatták tudásukat, történelem, zene, művészettörténet, tánc, matematika, magyar nyelv és irodalom, földrajz, biológia és kézügyesség terén is. Táncoltak botos harci táncot, előadtak egy jelenetet az István a királyból, gyógynövényeket ismertek fel, keresztet fűrészeltek, gyertyát öntöttek, koszorút fontak és rózsafüzért készítettek. Sok-sok tesztet oldottak meg különböző tudományágak terén és ritmikus prózát írtak, melyet elő is kellett adniuk. „Restaurálták” a jáki templomot ecset segítségével és a Szent Koronát is „megmentették”. Mindezt korhű öltözetben tették. A történelmi keretjátékba öltöztetett versenyen, mely reggel 9 órától este 6 óráig tartott, a lányok ügyesen helytálltak. Sikerült felállniuk – néhány ponttal lemaradva az első és második helyezettől – a képzeletbeli dobogó alsó fokára. Szondi Ildikó egyetemi docenstől, a zsűri elnökétől és Kalmár Ferenc miniszteri biztos úrtól a 3. helyért járó oklevelet és jutalomkönyveket vehettek át, felkészítő tanárukkal: Borovics Nóra tanárnővel együtt. A csapat tagjai e helyen kívánják kifejezni köszönetüket Ádókné Debreczeni Ilona tanárnőnek és Ádók Péternek, akik munkájukkal segítették a csapatot a szép eredmény elérésében. Szügyi Andrásné nyugalmazott iskolaigazgatónő a jelmezek elkészítésében nyújtott nagy segítséget. Köszönik a felső tagozatos kollégák segítségét is.
Végül, de nem utolsó sorban a csapat nagyon nagy köszönetet mond a szülőknek, akik az utazásban, jelmezkészítésben, s lelki támogatással segítették a lányokat és tanárnőjüket!
Köszönjük!
|
|