Palotai karácsony

2019. december 22-én utolsó alkalommal öltötték magukra A lázadó Miklós című színdarab jelmezeit ifjú színjátszóink, ezúttal a Palotai Karácsony meghívott vendégeinek tiszteletére. Profi előadásukat ezúttal is kacagás, könny és vastaps kísérte, majd Dr. Debreczeni Istvánnak és Csanádpalota Város Önkormányzatának köszönhetően apró ajándékokkal és egy finom ebéddel is gazdagabbak lettek több hónapos munkájuk jutalmaként.

Las farmacias se quedan sin mascarillas por el brote del coronavirus comprar tadalafil tarea ordenamiento: medicamentos que se dispensan en las farmacias

Karácsonyi előadás a város szépkorúinak tiszteletére

2019. december 14-én iskolánk diákjai adtak műsort a művelődési ház színpadán, a harmadik adventi gyertya meggyújtásához kapcsolódó városi rendezvénysorozat részeként. Negyedik osztályosaink – egy első, és néhány harmadik, valamint hetedik osztályos diákkal kiegészülve – Bodzás István: A lázadó Miklós című színdarabját mutatták be a nagy számban megjelent helyi szépkorúak előtt, akik vastapssal jutalmazták a kiváló felkészítésnek és a gyerekek kiemelkedő színészi teljesítményének köszönhető magas színvonalú előadást.
A darabot – a tőle megszokott profizmussal – Kis Lászlóné állította színpadra (a szerző és Varga Antalné aktív segédletével), a lenyűgöző díszletek és jelmezek elkészítésében pedig Kovács Sándorné, Fülöpné Borsos Ágnes és Fülöp Viktor segítették Ildi néni munkáját. Az előadás szakszerű megvilágításáért és a hangtechnika kezeléséért Nyerges Mihályt illeti nagy köszönet. Emellett köszönjük az iskolai alapítvány és az SZMK támogatását, mellyel biztosították a mesés látványvilág létrehozásának anyagi feltételeit.

Meghívó a Karácsonyi programokra

Tehetségeink az országos megmérettetés dobogóján

2019. októberében a tehetséggondozás új irányát próbálta ki két tanítónk, akik online versmondó versenyre nevezték be intézményünk három tehetséges diákját: Juhász-Nagy Szonja és Németh Gábor 3.osztályos, valamint Maczelka Barnabás 7.osztályos tanulókat. A versenyt a több mint 20 000 követőt maga mögött tudó ’Léna verses doboza’ Facebook-oldal ill Youtube-csatorna hirdette meg, amelynek életre hívói a versmondás gyerekek közötti népszerűsítését tűzték ki célul.
A megmérettetésre november 10-ig kellett elküldeni egy-egy versvideót tanítványaikról, az oldal által javasolt versek közül választva. A videók feltöltését hosszas várakozás követte, mivel a felhívásra több, mint 300 nevezés érkezett az ország minden részéből, s a költőkből, írókból, előadóművészekből álló szakmai zsűri (melynek soraiban foglalt helyet – többek között – Nagy Bandó András Karinthy-gyűrűs magyar humorista, előadóművész, író is) bő egy hónap videó-elemzés és tanácskozás után 2019. december 15. napjára tudta csak meghozni, tanítványaink számára rendkívül kedvező döntését.
Gratulálunk mindhárom diák kiváló teljesítményéhez, hiszen mindannyian a mezőny élén végeztek és köszönjük felkészítőik áldozatos munkáját is:

5-8 éves korcsoport:
Juhász-Nagy Szonja – Ezüst minősítés
(Felkészítő: Luczóné Hati Judit)

9-12 éves korcsoport:
Maczelka Barnabás – Arany minősítés
(Felkészítő: Maczelkáné Szabó Mária)
Németh Gábor Levente – Ezüst minősítés
(Felkészítő: Luczóné Hati Judit)

Gyöngyök és gyémántok Árpád örökében

Kalmár Ferenc Magyarország szomszédságpolitikájának fejlesztéséért felelős miniszteri biztos nyitotta meg tegnap, a 2 minisztérium által támogatott, „Gyöngyök és gyémántok Árpád örökében” tehetséggondozó műveltségi vetélkedőt, melyet miniszteri biztos úr országos versenynek nyilvánított. A versenyen kis településünk mellett Budapest, Kecskemét, Törökbálint, Dombóvár, Csongrád, Hajdúdorog, Zsámbok, Tiszakécske s külhoni települések közül Dunaszerdahely, Sepsiszentgyörgy, Kovászna és Székelytamásfalva általános iskoláinak csapatai szerepeltek a döntőben. Az első fordulóból 40 csapat munkáját tudták értékelni, s közülük 16 jutott a legjobbak közé. Ezen a megmérettetésen vett részt iskolánk Palotai krónikások csapata: Arany Boglárka (8.a), Barancsik Zsanett (8.a), Bednár Hanna (8.a) és Puskó Hanna (8. b). A lányok megmutatták tudásukat, történelem, zene, művészettörténet, tánc, matematika, magyar nyelv és irodalom, földrajz, biológia és kézügyesség terén is. Táncoltak botos harci táncot, előadtak egy jelenetet az István a királyból, gyógynövényeket ismertek fel, keresztet fűrészeltek, gyertyát öntöttek, koszorút fontak és rózsafüzért készítettek. Sok-sok tesztet oldottak meg különböző tudományágak terén és ritmikus prózát írtak, melyet elő is kellett adniuk. „Restaurálták” a jáki templomot ecset segítségével és a Szent Koronát is „megmentették”. Mindezt korhű öltözetben tették. A történelmi keretjátékba öltöztetett versenyen, mely reggel 9 órától este 6 óráig tartott, a lányok ügyesen helytálltak. Sikerült felállniuk – néhány ponttal lemaradva az első és második helyezettől – a képzeletbeli dobogó alsó fokára. Szondi Ildikó egyetemi docenstől, a zsűri elnökétől és Kalmár Ferenc miniszteri biztos úrtól a 3. helyért járó oklevelet és jutalomkönyveket vehettek át, felkészítő tanárukkal: Borovics Nóra tanárnővel együtt. A csapat tagjai e helyen kívánják kifejezni köszönetüket Ádókné Debreczeni Ilona tanárnőnek és Ádók Péternek, akik munkájukkal segítették a csapatot a szép eredmény elérésében. Szügyi Andrásné nyugalmazott iskolaigazgatónő a jelmezek elkészítésében nyújtott nagy segítséget. Köszönik a felső tagozatos kollégák segítségét is.
Végül, de nem utolsó sorban a csapat nagyon nagy köszönetet mond a szülőknek, akik az utazásban, jelmezkészítésben, s lelki támogatással segítették a lányokat és tanárnőjüket!
Köszönjük!