Százszorszép Mesegyűrű Mesemondó Verseny

2020. február 14-én zajlott a szegedi Szent-Györgyi Albert Agórában – A Kultúrházak éjjel-nappal programsorozathoz kapcsolódóan – a Százszorszép Mesegyűrű mesemondó verseny Csongrád megyei fordulója, amelyen 150 versenyző vett részt az óvodás korosztálytól a felnőttekig. A mesemondók előadását szakmai zsűri értékelte, akik már csak a legjobbakat hívták meg a két héttel később (2020. február 28-án) megrendezett díjátadóval egybekötött gálaműsorra.

Iskolánkat Maczelka Barnabás 7. osztályos tanuló képviselte a megmérettetésen, aki a 7-12. évfolyamosok versenyében második helyen végzett az ’Isten karjától a kapanyél is elsül ’című népmese bemutatásával.

A pénteki gálaműsoron Barni oklevelet és könyvjutalmat vehetett át teljesítménye elismeréseként. Felkészítője Maczelkáné Szabó Mária volt.

Juhász Gyula versmondó verseny

2020. február 26-án a makói Juhász Gyula Református Gimnázium és Szakképző Iskola adott otthont a névadójukról elnevezett, felső tagozatosok számára kiírt térségi szavalóversenynek. Intézményünket Maczelka Barnabás 7. osztályos tanuló képviselte ezen a megmérettetésen.

A versenyzőknek egy kötelező – idén a ’Költészet és játék’ kiírásnak megfelelő- és egy szabadon választott költeményt kellett előadniuk a háromtagú, makói pedagógusokból álló zsűri előtt.

Barnabás egy vidámabb (Kányádi Sándor: Az elveszett követ) és egy drámaibb hangvételű (Weöres Sándor: A kutya) költeménnyel készült a versenyre, s két szavalatával az 5-8. osztályos korcsoport második helyezését szerezte meg. Felkészítője ez alkalommal is édesanyja, Maczelkáné Szabó Mária volt.

Alsós farsang

2020. február 22-én délután újra télbúcsúztató gyerekek zsivajától volt hangos a művelődési ház nagyterme, hiszen alsó tagozatosaink ekkor mutatták be, az elmúlt hetek kitartó munkájának eredményeként elkészült tánckoreográfiáikat, amit egytől egyik vastapssal jutalmazott közönségük.

A sort az első osztályosok nyitották, akik sárgába burkolózva, emotikonokként csaltak mosolyt hozzátartozóik arcára. Ezt követően a másodikosok foglalták el a színpadot, akik életre kelt bábokként bűvölték el a közönséget lendületes táncukkal. A délután folyamán az osztály néhány tanulója egyéni jelmezesként még egyszer közönség elé lépett, bezsebelve egy-egy újabb megérdemelt tapsot a nézőktől.

A harmadikosok, a délután legmesésebb fellépőiként ikonikus Disney-karakterek bőrébe bújva szórakoztatták a megjelenteket. A fiúk gyönyörű hercegnőkként, míg a lányok vérbeli macsókként álltak színpadra, kiegészülve a közel száz éves ős Disney- figurákkal, Mickey és Minnie egérrel. Az osztály nem csak táncos produkciójával tarolt, de a legtöbb vendég farsangra csábításával az SZMK -által felajánlott közös hamburgerezést is ők ‘vihették haza.’

Az alsós fellépések sorát a 4.osztály zárta, akik a Dschinghis Khan zenekar mára már klasszikusnak számító Moskau című dalára koreografált fergeteges táncukkal szinte felrobbantották a színpadot.

Az alsós munkaközösség tagjai, nyugdíjas és technikai dolgozókkal kiegészülve meglepetés produkcióval is készültek a gyerekeknek, megismertetve velük a méltán világhírű Hair musical fülbemászó dallamait.

Utazó Digitális Élményközpont

2020. február 18-án a Kelemen László Művelődési Házba látogatott el az Utazó Digitális Élményközpont három fős csapata, akik rövid, interaktív bemutatójuk során a legkorszerűbb technológiákkal ismertették meg a téma iránt érdeklődő 3-4. osztályos kisdiákjainkat.

A program keretei között a gyerekek előbb ismeretterjesztő előadást hallgathattak meg a rádióvezérléses eszközökről (pl. a drónok mezőgazdasági hasznosításáról), majd megtekinthettek működés közben egy 3D nyomtatót illetve egy programozható LEGO robotot, végül VR szemüvegek segítségével virtuális túrát tehettek a világ távoli tájain.