Díjazottjaink – Arany Bence 6. osztály

Az Alapítvány a Korszerű Iskola Megteremtéséért „Tehetségdíjára”
„Dér Komplex – Díj” kategóriában Arany Bence és Bodzás István Boldizsár lettek a 2021/2022-es tanév díjazottai.
A díjat az a tanuló kapja, aki mindhárom Tehetség-díj kategóriában (tanulmányi, művészeti és sport) térségi, megyei vagy országos versenyen, egyénileg vagy csapatban, dobogós helyezést ér el egy tanéven belül.
Arany Bence, 6. osztályos tanuló
Művészeti verseny kategóriában a „Százszorszép Mesegyűrű” mesemondó megyei versenyen egyénileg február 4-én első helyet szerzett.
Sport verseny kategóriában a Diákolimpia labdarúgótorna megyei versenyén csapatban április 21-én harmadik helyet szerzett.
Tanulmányi verseny kategóriában a „Kommunikáljunk természetesen” térségi versenyen csapatban április 25-én harmadik helyet szerzett.

Díjazottjaink – Bodzás Boldizsár

Az Alapítvány a Korszerű Iskola Megteremtéséért „Tehetségdíjára”
Bodzás István Boldizsár, 6. osztályos tanuló
Sport verseny kategóriában a Diákolimpia I. Special Teakwon-do Kupa – forma országos versenyén egyénileg november 13-án második helyet szerzett.
Művészeti verseny kategóriában a „Százszorszép Mesegyűrű” mesemondó megyei versenyen egyénileg február 4-én második helyet szerzett.
Tanulmányi verseny kategóriában a „Kommunikáljunk természetesen” térségi versenyen csapatban április 25-én második helyet szerzett.

Díjazottjaink – Körömi Ábel 7. osztály

Az Alapítvány A Csanádpalotai Korszerű Iskola Megteremtéséért minden tanév végén díjazza oktatási intézményünk legkiemelkedőbb teljesítményt nyújtó diákjait.
Versenyeredményei alapján minden tanév végén Dér István Általános Iskola Tehetségdíja elismerésben részesülhetnek azok a tanulók, akik az aktuális tanévben területi/megyei/országos versenyen (a levelezős versenyek kivételével) egyénileg és/vagy csapatban, minimum 3 alkalommal 1-3. helyezést értek el.
A díj négy kategóriában osztható ki:
DÉR TANULMÁNYI-DÍJ (a tanulmányi versenyek dobogós helyezettjeinek),
DÉR MŰVÉSZETI-DÍJ (a vers-és prózamondás, zene, képzőművészet, tánc területén maradandót alkotó diákoknak),
DÉR SPORT DÍJ (a kiemelkedő sporteredményeket elérő diákoknak),
DÉR KOMPLEX-DÍJ (a korábban felsoroltak közül legalább 2 kategóriában érintett tanulóknak).
A 2021/2022-es tanév díjazottjai:
DÉR SPORT-DÍJ:
KÖRÖMI ÁBEL ZÉTÉNY, 7. osztályos tanulónk, aki a Makói Budó Klub Ökölvívó Szakosztályának tagja, 7 éves kora óta. Jelenleg a magyar ökölvívó serdülő válogatott tagja.
Az ökölvíváson kívül más sportágakban is eredményesen szerepel.
A tanévben elért eredményei:

• Kiskunhalas XX. Testvérvárosok Kupája Nemzetközi Ökölvívó Torna – aranyérem, a „Legtechnikásabb serdülő versenyző”
  • Diákolimpia – Kistérségi mezei futóverseny 3000 méter – csapatban elért I. helyezés
  • X. Zagrab Open – Nemzetközi verseny – Horvátország – ezüstérem
  • Olimpiai Reménységek Tornája – Csehország – ezüstérem
  • Ökölvívó Magyar Bajnokság – ezüstérem
  • Galánta Nemzetközi Verseny – Szlovákia – aranyérem
  • Diákolimpia-térségi Labdarúgás IV. korcsoport – I. helyezés
  • Diákolimpia-megyei elődöntő Labdarúgás IV. korcsoport- III. helyezés
  • Kóczián Kupa – Budapest – aranyérem
  • Diákolimpia- Kistérségi mezei síkfutás 1500 méter -egyéni II. helyezés
  • Románia-Magyarország Csapattalálkozó – 2 darab aranyérem, a „Legjobb magyar serdülő versenyző” különdíj
  • EB-válogató: Válogatott magyar ökölvívó. Serdülő és junior kategóriában képviseli Magyarországot, a Törökországban, augusztusban megrendezésre kerülő Európa Bajnokságon.