Magyar Diáksport Napja

Ma van a Magyar Diáksport Napja. Hagyományainkhoz híven iskolánk idén is csatlakozott az eseményhez. A felső tagozatosok egy sportos délutánt tartottak. Először egy sorversenyen vettek részt a gyerekek. A feladatokat Tóth Zoltán tanár úr állította össze. A sorverseny után az osztályok röplabdatudásukat mérték össze, a vállalkozó kedvűek egy rövid kerékpártúrát tettek.Asósaink tanítóik vezényletével 2022 méteres gyalogtúrára indultak. Az úticél eléréséig fejtörők és mozgásos feladatok egész sorát kellett megoldaniuk, majd fáradságuk jutalmaként szabadtéri játékokkal zárhatták az ősz egyik utolsó napsütéses napját a Diófa utcai játszótéren és sportpályán.

Diáknap

Ma Diáknapot tartottunk iskolánkban. Csanádpalota csatlakozott a megyei Identitásnaphoz, melynek keretében színes programokat láthattak városunk lakói így a Diáknap keretében csatlakozó diákok is. Megismerkedhettek népi játékokkal, különféle mesterségekkel, ételkülönlegességekkel. Láthattak harci bemutatót és koncertet is. Különféle kézművestevékenységeket is folytathattak a gyerekek. Körömi Ábel Zétény 7. osztályos tanuló kitüntetést vehetett át Perneki László polgármester úrtól. Arany Bence és Bodzás Boldizsár kiállítás megnyitón szavalt, melyet meg is tekintettek a diákok. Tanulóink Szabó Gergő vezényletével taekwondo bemutatót tartottak. Felléptek a város hagyományőrzői is, műsorukat a gyerekek nagy tapssal fogadták. A képek tanúskodnak róla, hogy a diákok tartalmasan, vidáman töltötték a mai napot.