Ma folytatódtak a Dér-hét eseményei iskolánkban. A felső tagozatos diákok a délután folyamán a Dér tusa újabb állomásához érkeztek. A mai feladat ugrókötél hajtás volt. Minden gyerek rendesen teljesítette a feladatot. Gratulálunk!
Ma egy nagyon különleges előadást láthattunk iskolánkban. Gabi néni a következő szavakkal köszöntötte a diákokat: „Maczelka Barnabás iskolánk egykori diákja jelenlegi HMG-s osztálytársaival egy olyan színdarabot mutat be ma nektek, amely a fenntartható fejlődés, a környezettudatos nevelés jegyében a környezeti erőforrások megóvására, a generációk közötti különbségekre és valamennyiük téma iránti felelősségére hívta fel a figyelmet. A darabban példát láthattok a környezetszennyezés egyik leggyakrabban előforduló formájára, a háztartási hulladék nem megfelelő kezelésére, s a gimnazisták előadása talán ráébreszt benneteket arra, hogy a bolygónk megóvása érdekében változtatni kellene jelenlegi életmódotokon. Nem csak környezetvédelmi szempontból, de lelki egészségetek megóvása érdekében is. Lehet, hogy megosztónak találjátok majd a színdarabot, de ha a végére elértek oda, hogy sok nevetés, vagy éppen sírás után elgondolkodtok arról, hogyan éltek ma és mit kellene változtatnotok életmódotokon, akkor az előadás már elérte célját. Tükröt tartott elétek, hogy elkezdjetek környezettudatosabban élni, s ezáltal jobb emberré váljatok.” A 10. D osztály már számos intézményben sikerrel mutatta be a színdarabot, sőt a Dél-Alföldi Regionális Diákszínjátszó Találkozón arany minősítést szerezve bejutottak az V. Országos Diákszínházi Fesztivál döntőjébe, ami június elején Pécs városában kerül majd megrendezésre. Gratulálunk ehhez a sikerhez, mind a drámais diákoknak, mind a darab rendezőjének, Szebeni Zoltán tanár úrnak, aki erre a fellépésre is elkísérte tanítványait.
Az alsó tagozatosok hasonló programban vettek részt:
A Dér-hét második napján a művészeti ágak közül a színházművészet előtt tisztelgett intézményünk. 2023. május 16-án ugyanis – alapítványi támogatással- iskolánkban vendégeskedett a szentesi Horváth Mihály Gimnázium 10.D osztálya, akik a felső tagozatosoknak délben bemutatott gondolatébresztő környezetvédelmi színdarab előadását követően, délután már alsósainknak kedveskedtek egy szintén mély tanulságot hordozó történettel, amely az összetartás erejét, egymás elfogadását helyezte fókuszba. A dráma tagozatos gimnazisták – az egykor hozzájuk hasonlóan a HMG padjait koptató – Pék Rea írónő A Kékmandulafa erdő hősei című meséjét dolgozták fel, és állították színpadra a legkisebbek érdeklődéséhez igazodó zenés-táncos elemeket felvonultató, látványos formában. A sokatmondó, tanulságos történet Kokkinella, a kövérkés katicabogár és Otisz a csúnya denevér szomorú sorsán keresztül próbálta rávezetni legifjabb diákjainkat arra, hogy miért nem szabad pusztán külső adottságok alapján megítélni, vagy csúfolódni másokat. Mivel a csupaszív 10. D-sek (köztük egykori diákunk, Maczelka Barnabás) hihetetlen átéléssel és profizmussal adták elő a hol megrendítő, hol kacagtató, hol szívet melengető történetet, és jelenítették meg annak esendő figuráit, biztosak lehetünk benne, hogy a mese üzenete célba talált a közönség soraiban ülő apróságoknál. Köszönjük a szentesi Horváth Mihály Gimnáziumnak és a gyerekek osztályfőnökének Szebeniné Doma Andreának, hogy egy napra ’kölcsönadták nekünk’ ifjú tehetségeiket. Emellett szeretnénk köszönetet mondani az utazási nehézségeket is vállaló drámais diákoknak és az őket elkísérő, a történeteket mesterien színpadra állító és a gyerekeket betanító Szebeni Zoltán tanár úrnak a feledhetetlen délutánért. Reméljük még lesz alkalmunk egy újabb színdarabbal iskolánk falai között üdvözölni valamennyiüket.