Takarítási világnap az alsó tagozaton

Az 1992-ben Ausztráliából útjára indított, s azóta Takarítási világnap elnevezéssel nemzetközivé bővült, alkalmanként több mint 35 millió embert megmozgató kezdeményezéshez csatlakozva, évről-évre intézményünk diákjai is átvizsgálják az iskolaépületek előtti területet, és a belső udvarokat felelőtlenül elhajított szemét után kutatva. Mivel idén a világnaphoz – szeptember harmadik szombatja – legközelebb eső időpont 2023. szeptember 22-e volt, így alsós kisdiákjaink ezen a délutánon ragadtak kesztyűt, vagy húztak nejlon zacskót kezeikre és láttak neki intézményi környezetük rendbe tételéhez. A munka végeztével örömmel állapították meg, hogy a korábbi évekhez képest sokat csökkent a begyűjtendő szemét mennyisége, de a javuló tendencia ellenére sajnos cigarettacsikkekből, üdítős alumínium dobozokból és műanyag palackokból most sem volt hiány köztereinken.