Indián tábor

Gyorsan eltelt a szünidő első hete. A tanító nénik 2017. június 19-e és 23-a között Indián táborba hívták az érdeklődő gyerekeket. Az első napon megalakultak a törzsek (Sziú, Apacs,Irokéz, Navaho, Cseroki). A gyerekek betekinthettek az indiánok világába- az indiánok élőhelyének, életének rövid ismertetése történt meg szóban, képekkel, filmmel illusztrálva – majd nyakláncot, pontgyűjtő lapot készítettek. Napról napra változatos feladatok során tehették próbára ügyességüket, kreativitásukat. Így készült el az indián fejdísz, ruházat, a tomahawk, az indiánsátor és az álomfogó. „Bölénybőrt” is díszítettek, indiántáncot tanultak. Az utolsó napon pedig a felállított totemoszlop előtt teljes harci díszben tombolhatták ki magukat. A tábor az iskolai alapítvány támogatásával, az alsós munkaközösség tagjainak segítségével jöhetett létre.

A program főszervezője, koordinátora Maczelkáné Szabó Mária volt. A képek – a teljesség igénye nélkül – az 1. és 2. nap eseményeit mutatják be.