XXX. Hevesy György Kémiaverseny

A Magyar Természettudományi Társulat által három évtizede útjára indított, magyarországi és határon túli, magyar anyanyelvű iskolák 13-14 éves tanulói számára, kémia témakörben meghirdetett XXX. Hevesy György Kémiaverseny területi döntőjének idén a makói Kálvin Téri Református Általános Iskola adott otthont. A két levelező fordulót követő megmérettetésen az intézményünket képviselő 7. osztályos tanulóknak (Arany Boglárkának és Barancsik Zsanettnek) ismét írásban, de már önállóan kellett számot adniuk eddig szerzett tudásukról. A 90 perces versenyen elméleti, számításos és logikai feladatok kellett megoldaniuk és kitartó, szorgalmas felkészülésüknek – valamint  felkészítő tanáruk, Csókási Nándorné áldozatos munkájának – köszönhetően mindketten szépen helyt álltak a népes mezőnyben: Zsani második, míg Bogi negyedik helyezést ért el, s ezzel a megyei döntőbe is bejutottak, amit már helyezés nélkül, de élményekben és tapasztalatokban gazdagon zártak.