Térségi szövegértő verseny

2019. november 22-én 8 térségi általános iskola (Makói Általános Iskola Almási Tagintézmény, Makói Általános Iskola Bartók Székhelyintézmény, Pitvarosi Petőfi Sándor Általános Iskola, Szikszai György Református Óvoda és Általános Iskola, Apátfalvi Dózsa György Általános Iskola, Földeáki Návay Lajos Általános Iskola, Maroslelei Általános Iskola, Csanádpalotai Dér István Általános Iskola) 2-4.osztályos tanulói mérették meg magukat a már négy éves hagyományra visszatekintő területi szövegértő versenyen intézményünkben.
A kisdiákok – Szabó Zsuzsanna intézményvezető köszöntője után -, évfolyamonként külön tantermekbe vonulva 60 percet kaptak az elvárható tárgyi tudásuknak megfelelő szövegek értelmezésére és feladatlapjaik kitöltésére, majd az eredményhirdetésig színezőkkel és társas játékokkal múlathatták az időt.
A délutánt, a versenyzők eredményeinek ismertetése, az emléklapok, oklevelek és jutalomkönyvek kiosztása zárta.
Köszönjük a megmérettetés zökkenőmentes lebonyolítását elősegítő alsó tagozatos és nyugdíjas tanítók – kiemelten a versenyt koordináló Luczóné Hati Judit – munkáját, valamint a Hódmezővásárhelyi Tankerületi Központ és iskolai alapítványunk anyagi támogatását, amely lehetővé tette a versenyzők megvendégelését és méltó jutalmazását.

Eredmények:
2.évfolyam:
1. Rácz Vendel Hunor (Pitvarosi Petőfi Sándor Általános Iskola)
2. Glogoviczán Bianka (Csanádpalotai Dér István Általános Iskola)
3. Vári Zoltán (Maroslelei Általános Iskola)

3.évfolyam:
1. Barkóczi Zsombor (Makói Általános Iskola Bartók Székhelyintézmény)
2. Juhász-Nagy Szonja (Csanádpalotai Dér István Általános Iskola)
3. Szakács Fanni (Maroslelei Általános Iskola)

4.évfolyam:
1. Kása Richárd Zsolt (Csanádpalotai Dér István Általános Iskola)
2. Sisa Nikoletta (Makói Általános Iskola Bartók Székhelyintézmény)