Alapítványi elismerések

Az „Alapítvány a Csanádpalotai Korszerű Iskola Megteremtéséért” minden tanév végén díjazza oktatási intézményünk legkiemelkedőbb teljesítményt nyújtó diákjait.
Három elismerés találhat ilyenkor gazdára: iskolánk legmagasabb szintű elismerése, a 2007-ben alapított és szigorú kritériumrendszerhez kötött „Dér István-díj”, a 2015 óta létező, kiemelkedő tanulmányi és közösségi munkáért adományozható „Büszkeségeink” elismerés és a rangos versenyeredményekkel rendelkező tanulók jutalmazására az idei tanévben alapított „Dér István Általános Iskola Tehetség-díja”.

DÉR ISTVÁN-DÍJ:
Az intézmény legrangosabb kitüntetése, amit csak azon nyolcadikos tanulók nyerhetnek el, akik az intézményünkben eltöltött minimum 4 tanév alatt minden évben 4,5 vagy ennél jobb év végi tanulmányi eredménnyel büszkélkedhettek, magatartásuk, szorgalmuk példás volt, eredményesen képviselték intézményünket a különböző szintű szaktárgyi és/vagy művészeti és/vagy sportrendezvényeken, emellett aktív résztvevői és/vagy szervezői voltak az iskola különböző szintű eseményeinek.
A díjazott személyére az iskolában tanító pedagógusok tehetnek javaslatot minden év május 15-ig, majd az elismerés odaítélését egy bizottság dönti el, melynek a nevelőtestület pedagógusai az alapítvány kuratóriumi elnöke a tagjai.
Az elismerés formája: egy gravírozott üvegszobor és 20.000 Ft készpénz.
A 2019/2020-as tanév Dér István-díjas tanulója: Barancsik Zsanett (8.a)

BÜSZKESÉGEINK:
A Büszkeségeink tablóra azon nyolcadikos tanulók fényképe kerülhet fel, akik az intézményünkben eltöltött minimum négy tanév alatt az iskola közösség életébe aktívan bekapcsolódtak, szorgalmuk, magatartásuk az iskola elvárásainak megfelelő módon alakult, emellett az iskolai és iskolán kívüli tanulmányi,- sport,- kulturális versenyeken való részvételükkel hozzájárultak az intézmény jó hírnevének öregbítéséhez.
Az elismerés formája: 5.000 Ft értékű ajándékutalvány
A 2019/2020-as tanév végén a Büszkeségeink tablóra felkerült nyolcadikos diákjaink:
Arany Boglárka (8.a), Bednár Hanna (8.a) és Puskó Hanna (8.b)

DÉR ISTVÁN ÁLTALÁNOS ISKOLA TEHETSÉGDÍJA:
Versenyeredményei alapján minden tanév végén Dér István Általános Iskola Tehetségdíja elismerésben részesülhetnek azok a tanulók, akik az aktuális tanévben területi/megyei/országos versenyen (a levelezős versenyek kivételével) egyénileg és/vagy csapatban, minimum 3 alkalommal 1-3. helyezést értek el.
A díj négy kategóriában osztható ki: DÉR TANULMÁNYI-DÍJ (a tanulmányi versenyek dobogós helyezettjeinek), DÉR MŰVÉSZETI-DÍJ (a vers-és prózamondás, zene, képzőművészet, tánc területén maradandót alkotó diákoknak), DÉR SPORT DÍJ (a kiemelkedő sporteredményeket elérő diákoknak), DÉR KOMPLEX-DÍJ (a korábban felsoroltak közül legalább 2 kategóriában érintett tanulóknak).
Az elismerés formája: gravírozott emléktábla
A 2019/2020-as tanév díjazottjai:
Juhász-Nagy Dorka (1.o.), Juhász-Nagy Szonja (3.o.) és Maczelka Barnabás (7.o.)