Dér-est

Hagyományainkhoz híven idén is megrendeztük a Dér–estet, melyen tehetséges, művészetekkel foglalkozó diákjaink mutatkoztak be. Az estet intézményünk igazgatónője Szabó Zsuzsanna nyitotta meg.
Iskolánkban már nagy múlttal rendelkezik a művészetoktatás. A Makói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola művésztanárai és a szegedi Spirit Alapfokú Művészeti Iskola tánctanárai oktatják nebulóinkat. Zenészeinkkel Pap Anikó és Takács Zoltán, néptáncosainkkal Csókási Imre foglalkozik. Társastáncokat Balla Petra és Szalai Dénes tanít a gyerekeknek. Természetesen a Dér–estre is ők készítették fel a diákokat. Az est folyamán iskolánk ügyes szavalói és diákszínjátszói is bemutatkoztak. Őket Debreczeni Istvánné, Luczóné Hati Judit, Bodzásné Bozó Mariann és Bodzás István készítette fel. Másodikos diákjaink esernyőtánccal lepték meg a közönséget, melyet Luczóné Hati Judit és Maczelkáné Szabó Mária irányításával tanultak meg. Képzőművész diákjaink egy kiállítás keretében mutatkoztak be. Alkotásaikat Rónai Emilné irányításával készítették el. Aranka nénivel iskolánk tanulói is csodálatos képeket készítettek rajz órákon és mögöttük az alsó tagozatos kisdiákok sem maradtak le. Rajzaikkal Bárdosné Kurunczi Edit és Borovics Nóra tanárnők díszítették fel az emeletes iskola zsibongóját és magyar tantermét.