Húsvétoló Húsvételő

A mai napon, 2023. április 5-én rendezte meg a Tegyünk Együtt Palotáért Egyesület a II. Húsvétoló Húsvételő programot, melyben nemcsak a Csanádpalotai Dér István Általános Iskola vett részt, hanem a település óvodája és a bölcsőde is. A rendezvény fő helyszínéül a rossz időjárási körülmények miatt az iskola tornacsarnokát választotta az egyesület, melyet az iskolavezetés természetesen a szervezők rendelkezésére bocsátott. A több hónapos előkészületek egy hatalmas, szinte városi szintű rendezvényben öltöttek testet. Már az előző napon a helyszínen dolgoztak a szervezők, hogy megfelelő borítással lássák el a helyszínt. Szintén komoly előkészületek kellettek a játékok megtervezéséhez, hiszen többet erre az alkalomra készítettek az ügyeskezű egyesületi tagok. Reggel még iskolásaink tanultak, de az óvodások már birtokba vették a teret, és elsőként próbálhatták ki a játékokat, valamint kereshették a rendhagyó nyuszik színes labdatojásait. A bölcsődéseknek az egyesület tagjai „házhoz vitték” a tojásokat, és az egyesület valamint a támogatók által felajánlott tárgyakat, játékokat. A délelőtti órákban aztán a tanulóké volt a főszerep. A nyolc évfolyam forgószínpadszerűen nyolc állomáson mutathatta be az ügyességét, majd ebéd után/előtt tojásokat kereshettek, tojásokat festhettek és fergeteges kötélhúzó versenyen vehettek részt. A próbák után közösen kimentek a főtérre, és feldíszítettek egy tojásfát, emléket hagyva a jól sikerült napnak. A program motorjai Deli István és Halász Zsolt voltak, az intézményi koordinációt Bodzás István vállalta magára, aki ez úton is köszönetet mond az iskolavezetésnek és a kollegáinak. Az állomásokat mindvégig segítették a TEPE tagjai, és az önkéntes segítők: Deli Zsófi, Bíró Petra, Szeles Róbert, Kékesi Dominik, Bán Botond, Arany Bence, Bodzás Boldizsár, Krémusz Anikó, Szabóné Bán Beatrix, Lakatos Tiborné, Makán Andrásné, Szeles Mihály, Nyergesné Kovács Erzsébet, Lakatos Tibor, Hájas Rita és Takács János. Mindenkinek köszönjük az élményeket és a türelmet!