Dér – hét – 3. nap – szerda

Felső tagozat:
A Dér-hét keretein belül a mai napon is folytatódott a Dér tusa. A nap legjobban teljesítő diákja Bán Hunor 7. osztályos tanuló volt. Magasan túlszárnyalt mindenkit teljesítményével. Gratulálunk!

Alsó tagozat:
Május 17-én, a Dér-hét harmadik napján – iskolánk névadójának munkásságához igazodva- a képzőművészet területén próbálhatták ki magukat alsós kisdiákjaink. Koradélután, amint az időjárási körülmények engedték, első és második osztályosaink az iskolaépületet körülölelő járdaszakasz dekorálását kapták feladatul, ahová természet témakörben szabadon alkothattak. Bár a szebbnél szebb fákat, virágokat és állatmotívumokat az éjszakai zivatar végül maradéktalanul elmosta, az alkotómunkát megörökítő fotók jól mutatják, mind a gyerekek tehetségét, mind a természet szépségei iránt való odaadó rajongásukat. (Míg a legkisebbek aszfaltrajzaikkal Dér István előtt tisztelegtek, harmadik- negyedik osztályosaink, a májushoz képest szokatlanul zord időjárás elől tantermeikbe menekülve, a közösségépítés jegyében társas játékokkal múlatták az időt.)