A Magyar Diáksport Napja

Húszéves hazai, és tízéves nemzetközi jubileumát ünnepelte a Magyar Diáksport Napja, amely 2015 óta már Európai Diáksport Nappá bővült. Minden évben szeptember utolsó péntekén zajlik a diáksport ünnepe, amelyet hagyományosan élménysporttal ünnepelnek a hazai általános és középiskolákban. Az évről-évre bővülő létszámú eseményen idén hazai részvételi csúcs született: közel félmillió diák vett részt országszerte 1400 iskolából a sportprogramokon, nemzetközi szinten pedig 43 országból 2,8 millióan. Hagyományainkhoz híven iskolánk idén is csatlakozott az eseményhez, a mi diákjaink is mozgással töltötték a péntek délutánt.

A sportesemény programját Kárász Sándor tanár úr állította össze. 2024 méter futással indítottak a gyerekek, majd játékos sorversenyen mérték össze tudásukat felső tagozatos diákjaink. Levezetésként futball mérkőzéseket játszottak a gyerekek.

A futásban a következő eredmények születtek:

Az összesített verseny legjobbjai következő tanulóink lettek:

1. helyezett: Török Levente (6. osztály)(legjobb időeredmény az iskolában)

2. helyezett: Koczka Réka (7. osztály)

3. helyezett: Kovács Szabolcs (7. osztály)

8. osztály:

1. helyezett: Németh Gábor

2. helyezett: Fodor Gábor

3. helyezett: Szabó Kinga

7. osztály:

1. helyezett: Koczka Réka

2. helyezett: Kovács Szabolcs

3. helyezett: Baranyi Zoltán

6. osztály:

1. helyezett: Török Levente

2. helyezett: Bán Csongor

3. helyezett: Sipos László

5. osztály:

1. helyezett: Duda Attila

2. helyezett: Gaspar Attila

3. helyezett: Palotás Mónika

Az osztályok közötti váltóversenyt a 7. osztály nyerte.