Dér-nap

A Dér-projekt hetet a Dér-napi ünnepség zárta.
A záróünnepségre meghívást kaptak a város elöljárói, a helyi intézmények vezetői, hajdani diákjaink, nyugdíjas pedagógusaink, a szülők és bárki, aki szeretett volna bepillantani az iskola életébe.
Szabó Zsuzsanna intézményvezető asszony a névadás 20. évfordulója és a festőművész halálának 30. évfordulójáról alkalmából tartott ünnepi beszéde előtt köszöntötte Dér Istvánnét, névadónk özvegyét és fenntartónk, a Hódmezővásárhelyi Tankerületi Központ képviseletében megjelent Báthoryné, dr. Licska Anikó szakmai, és Lencse Ferenc gazdasági vezető urat, Hajas Lászlónét, a Csanádpalotai Települési Értéktár Bizottság tagját, nyugdíjas pedagógusunkat, Szikszai Zsuzsannát, a Makói József Attila Múzeum igazgatóasszonyát.
Dér Istvánné hosszas és lelkiismeretes munkájának gyümölcsét, a férjéről, Dér István szóló több kötetes albumot ajándékozott a dupla évfordulós ünnep alkalmából.
A relikvia a koszorúzás után az emeletes iskola aulájában, Dér István mellszobra mellett került méltó elhelyezésre.
Az emlékkönyvek bárki számára megtekinthetők!
Köszönjük a nem mindennapi ereklyét az utókor számára!
Hajas Lászlóné, Erzsike hosszas és alapos kutatómunkát végzett Dér Istvánról, hiszen bizottságuk kezdeményezte Dér István felvételét a helyi értéktárba. A festőművész életútjának, a csanádpalotai gyökereinek ismertetése után nagy örömmel jelentette be, hogy Dér István bekerült a helyi értéktárba.
Szikszai Zsuzsanna, a Makói József Attila Múzeum igazgatója már több alkalommal tartott gyermekeink számára Csanádpalota híres embereiről, tehetséges polgárairól előadást.
A mai ünnepségen digitális összeállításban Dér István festői múltjáról beszélt, bemutatta a festő korszakainak kiváló alkotásait, amelyet tanulóink érdeklődéssel hallgattak.
Az ünnepség magasztos hangulatát iskolánk tanulóinak Balogh Zita 1. osztályos tanuló (a köszöntőt Zita édesanyja írta 20 évvel ezelőtt erre a napra; a verset betanította: Pécsi Ramóna), Arany Bence és Bodzás István Boldizsár 7. osztályos tanuló (a verset írta: Bodzás István, betanította: Bodzásné Bozó Mariann), Balog Bianka és Baranyi Barbara 8. osztályos tanuló (a verset betanította: Bodzásné Bozó Mariann) szavalatai tették még emelkedettebbé.
Szeretnénk megköszönni mindazoknak a részvételét, akik megtisztelték ünnepségünket vagy jókívánságaikat, elismerő szavaikat továbbították felénk.
A nap folyamán a gyerekek látogatást tettek a tájházban, ahol a II. Országos és I. Nemzetközi Lámpás Találkozó és Kiállítás csodaszép kiállított tárgyait tekintették meg.