Dér-nap

Kiállítás
A Csanádpalotai Dér István Általános Iskola falai közül indulva számos tanítványunk megmutatta, hogy a tehetség mekkora érték és birtokában milyen messzire lehet eljutni.
Az ő adottságaikat, készségeiket és képességeiket is a mi pedagógusaink fedezték fel, irányt mutatva és segítve őket a kiteljesedésben.
Az alapítvány felkérésére a Dér-nap alkalmából öten látogattak el hozzánk: Bajer Fanni, Baloghné Ambrus Kitti, Forró Flóra, Simon Gellért és Szijj Istvánné.
Az alkotók nem csak elmesélték mivel foglalkoznak, miben tehetségesek, hanem mindezt kiállítás keretében is bemutatták.
A gyerekek nagy érdeklődéssel járták körbe a tárlatokat és mindenki kérdezhetett, érdeklődhetett a művészektől, beszélgethetett velük.
A kiállítás meghívott vendége volt Rónai Emilné, iskolánk rajz szakos tanára is. Aranka két éve oktatja a felső tagozaton a rajzot, mellette képzőművészeti szakkör keretében a legtehetségesebb növendékek oktatásával is foglalkozik. Grafikáit, ceruzarajz költeményeit, portréit és kedvencét, az akvarell képeit tekinthették meg az ünneplők.