Dér-nap

Iskolánk rajzpályázatot hirdetett meg Dér István emlékére.
A rajzpályázat különdíját, egy értékes ajándékcsomagot Koczka Réka 5. osztályos festőpalántának ítélte a zsűri, melyet Lajkó Istvánné, csanádpalotai származású festőművész ajánlott fel. Erzsike személyesen nem tudott részt venni a rendezvényen, de lélekben velünk volt.
A különdíj felajánlása mellett néhány soros levéllel is megajándékozott bennünket:
„Tisztelt Csanádpalotai Dér István Általános Iskola!
Nagyon köszönöm a meghívást és hogy elfogadták a támogatásomat. Szívesen teszem. Én is emlékszem az első általános iskolai rajz pályázatomra. Itt Szegeden vehettem át anno az OTP felajánlott díját.
Büszke vagyok a szülővárosomra és hálás vagyok, hogy helyet ad a kiállításomnak. Dér Istvánt sajnos nem ismerhettem személyesen, de sokat hallottam róla. Anyukám iskolatársa volt, és a tanáraimat tanította a Főiskolán. Művészeti vezetőnk Pataki Ferenc festőművész a kortársa volt. Hát így találkoznak a szálak az életben.
Mindenkinek jó munkát kívánok!
Alkotói üdvözlettel:
Lajkóné Balogh Erzsébet”