Deszki Maros Menti Fesztivál

2019. március 8-án hármas csanádpalotai siker született a XXI. alkalommal megrendezett Deszki Maros Menti Fesztivál vers- és prózamondó versenyein.
A Faluház Színháztermében és Kupolatermében 42 résztvevővel párhuzamosan zajló megmérettetéseken a neves szakmai zsűri (Büky Beáta, Szilágyi Annamária, Gömöri Krisztián és Szívós László szegedi színművészek) az idén nevezett összes – két alsós és egy felsős – diákunkat a legjobbak közé rangsorolták, így tehetségeink évek óta tartó sikersorozata ebben az évben sem szakadt meg.
Az alsós versmondók kategóriájában Vass Sándorné tanítványa, a 4.osztályos Nyerges Balázs 3. helyezést ért el Kányádi Sándor: Az okos kos című versének érzékletes bemutatásával. Az alsós prózamondók versenyén Vuk bőrébe bújva Arany Bence harmadikos kisdiákunk kiváló előadásával és a zsűri által méltatott szép beszédével a kategória különdíját érdemelte ki. A regényrészlet betanítója Kis Lászlóné Ildi néni volt. A felsős prózamondók közül pedig idén A hatodikos Maczelka Barnabás bizonyult a legjobbnak, aki Nógrádi Gábor: Mongol futóegér című prózájának lehengerlő előadásával nyerte el az őt zsűriző színművészek támogatását. Mentora édesanyja, Maczelkáné Szabó Mária volt.