Fecsketábor

Az idei tanév kezdete előtt egy héttel, 20 fővel induló első osztályunk leglelkesebb tanulói osztályfőnökük, Varga Antalné meghívására iskolapadba ültek, hogy a két napos ’Fecsketábor’ keretei között ismerkedhessenek meg oktatási intézményük épületeivel, az iskolai élettel és az itt dolgozó pedagógusokkal.

Bár a ’kisfecskék’ (2024. augusztus 26-án) hétfő reggel még szüleik kezét szorongatva és kissé megilletődve léptek be osztálytermükbe, rövid ismerkedés után már felszabadultan vettek részt az udvari játékokban, a közös éneklésben, a memoriter-tanulásban és a kézműves tevékenységekben Erika, Judit és Marcsi irányítása mellett, így a második nap lezárultával már élményekkel ’gazdagon megrakodva’ térhettek haza, beilleszkedést segítő első iskolai foglalkozásaikról.