Fecsketábor 2022

Már a szeptember 1-jei becsengetés előtt gyerekzsivajtól volt hangos az Ovisuli épülete, hiszen a leendő elsős tanító nénik 2022. augusztus 29-től két délelőttön át játékos ismerkedő foglalkozásokat tartottak az intézményünkbe ebben a tanévben beiratkozott ’kisfecskék’ számára.

A nyolc évvel ezelőtt útjára indított kezdeményezés célja a kezdetektől fogva az, hogy az óvoda-iskola átmenetet megkönnyítve, s a kicsik természetes szorongását oldva, már a tanévkezdést megelőzően lehetőséget biztosítsunk mind az elsős kisgyermekek, mind szüleik számára az iskolai környezet és az ott dolgozó pedagógusok, valamint leendő a tanulótársak megismerésére. Ennek szellemében idén Pécsi Ramóna és Forró Istvánné tárta nagyra az iskola kapuit, s vezette át – játékos tevékenységeken keresztül – a pár napja még nagycsoportos óvodásnak számító lurkókat az iskolai életbe. A tanító nénik rengeteg mozgásos, zenés, táncos, és kézműves feladatot gyűjtöttek egy csokorba, törekedve az oldott hangulat megteremtésére, s lehetőséget adva a kicsik számára saját személyükhöz kapcsolódó tudásuk, beszédkészségük, testi – és kézügyességük bemutatására.

Rami és Szilvi néni beszámolója szerint az osztályból megjelent 12 kisdiák jól vette az akadályokat, kíváncsian várta a napi feladatokat, közvetlenek, kedvesek, barátságosak voltak, így biztosan boldogan és szorongások nélkül lépik majd át újra az iskola küszöbét a tanév valódi megkezdése után is.