Gyöngyök és gyémántok beszámoló

Immáron 16. alkalommal szólította tehetséggondozó műveltségi versenyre a 7.-8. osztályosokat a Szegedi Rókusi Általános Iskola. Sok csapat indult a neves versengésen, 35 eredménye volt értékelhető, közöttük iskolánk Palotai Honpolgárok elnevezésű csapatáé is. Külön engedélyt kaptunk, hogy csapatunk tagjai között lehessenek kisebbek, 6. osztályosok is. A gyerekek ügyesen helytállva, 6. helyen jutottak a legjobbak közé. A döntőben végül csapatunk a 11. helyet szerezte meg, szépen teljesítve a nagyok mezőnyében. Rendkívül színes feladatok vártak a gyerekekre, vitázniuk kellett Deák Ferenc és Kossuth Lajos személyiségét magukra öltve, táncoltak, énekeltek, de mindezek mellett jártasságukat kellett bizonyítaniuk a történelem, az irodalom, a művészettörténet, a matematika terén. Jelenetet kellett bemutatniuk saját anekdotájuk alapján, valamint szőniük, s festeniük is. A rendező iskola kerettörténetbe ágyazva rendezte a versengést, mely egész napos program volt a gyerekeknek fél 9-től este 6 óráig.

Csapatunk tagjai: Arany Bogláraka, Barancsik Zsanett, Puskó Hanna 6. osztályos és Tamucza László 7. osztályos tanuló. Tartalék tagként együtt készüt a csapattal Bednár Hanna 6. osztályos tanuló. Gratulálunk a gyerekeknek! Felkészítő tanáraik: Ádókné Debreczeni Ilona és Borovics Nóra tanárnők.