Gyöngyök és gyémántok műveltségi vetélkedő

Gyöngyök és gyémántok „Istennel a hazáért és a szabadságért” műveltségi vetélkedőn vettek részt felső tagozatos tanulóink: Hegyes Mária (7.o.), Jancsik Botond (7.o.), Szabó Regina (8.o.), Móri Gábor (8. o.) és Kiss Lola (8.o.)

A versenyt több hónapos felkészülés előzte meg, s a döntőbe 27 csapat közül a 3. helyen jutottak be tanulóink. A versenyt a Szegedi Rókusi Általános Iskola immár 14 éve rendezi meg, s határainkon jócskán átnyúló versennyé nőtte ki magát. Az idén a téma II. Rákóczi Ferenc volt. A gyerekek nagyon sokat tanultak az életéről, a szabadságharcról, XIV. Lajos udvaráról, a barokk kor művészetéről. Társasjátékot és papírszínházat készítettek, zászlót varrtak és levelet írtak „Zrínyi Ilonának”. Karikás ostort csergettek, botot forgattak, festettek, táncoltak és még faragtak is. A döntőben a 11. helyet szerezték meg. A nehéz versenyről kifáradva, de élményekkel gazdagodva tértek haza. Felkészítő pedagógusaik: Ádókné Ilike néni és Borovics Nóra tanárnő. A csapat tagjai köszönetet mondanak a Kövegyi Önkormányzatnak és a polgármester asszonynak Galgóczkiné Krobák Máriának, Tóth Mihály sofőr bácsinak, hogy biztosították a versenyre való eljutást. Köszönetet mondanak Szikszai Balázsnak, aki az ostorcsergetés művészetét tanította meg nekik, Bertus Barcza Anikó és Polyákné Kelemen Júlia tanárnőknek a rajzokhoz nyújtott segítségükért. Köszönetet mondunk még a felső tagozatos pedagógusoknak, akik lehetővé tették a versenyre való felkészülést!

DSC_1123 DSC_0999 DSC_1015 DSC_1027 DSC_1045 DSC_1060 DSC_1070 DSC_1115