Gyopárka Tündér Mesemondó Verseny

2019. június 8-án immár tizennegyedik alkalommal rendezték meg Orosházán, a Justh Zsigmond Városi Könyvtárban a Gyopárka Tündér Mesemondó Versenyt, hogy kiderüljön ki Orosháza és a környék legügyesebb mesélője.
Ebben az évben 13 intézmény 33 diákja nevezett a megmérettetésre, ahol óvodás kortól 5.osztályig bezárólag versenyezhettek a színpadra termett, mesét szerető gyermekek.
Az idei program rendhagyó produkcióval indult, hiszen az elmúlt évek versenyein sorozatban győztes Maczelka Barnabás meghívást kapott a szervezőktől, hogy színvonalas mesemondásával példát mutasson a fiatalabb korosztályoknak. Barni Bodzás tanár úr A tudomány diadala című meséjét mutatta be a közönségnek, s érzékletes előadását a dícsérő szavak mellett, páros fürdőbelépővel jutalmazták meghívói. Felkészítője ezúttal is édesanyja, Maczelkáné Szabó Mária volt.