Iskolai karácsony

Charles Dickens: Karácsonyi ének című művének bemutatásával köszöntöttük iskolánkban a karácsonyt.

A Karácsonyi ének egy idős uzsorás, Ebenezer Scrooge történetét meséli el, akit meglátogat korábbi üzlettársa, Jacob Marley szelleme, majd a múlt, a jelen és az eljövendő karácsony szellemei is látogatást tesznek nála. Megjelenésük után Scrooge kedvesebb, szelídebb emberré válik.

A gyerekek színvonalas bemutatkozásával zártuk az idei évet iskolánkban. Mindenkinek nagyon kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog új esztendőt kívánunk!

A színdarab szereposztása a következő volt:

Narrátor: Perneki Kinga Lilla

Öreg Scrooge – Énekes Brájen

gyermek Scrooge – Dudás Milán Tamás

fiatal Scrooge – Borbély Bence Stefán

Bella, fiatalkori szerelme – Zsigmond Lilla

Unokaöcs – Mák Márton Alex

Unokaöcs felesége – Veleg Zoé Titanilla

Marley, a szellem – Forgó Lorenzó

Angyalok – Borsos Boglárka Sára, Kovács Bíborka, Palotás Mónika, Forgó Natália Fortuna, Szijj Janka

Crachit – Pálfi Máté László

Crachitné – Micziz Viktória

Crachit gyerekek – Kovács Zsóka, Fürj Csilla, Kátai-Tóth Krisztofer József

Kicsi Tim – Dudás Milán Tamás

Fan, Scrooge húga – Fürj Csilla

Előkelő úr – Vigh Nelzon Valentin

Előkelő hölgy – Takács Kitti – helyettesíti a mai napon Veleg Zoé Titanilla

Fezziwig apó – Kátai-Tóth Krisztofer József

Feziwigné – Palotás Mónika

Dick, Scrooge gyermekkori barátja – Pálfi Máté László

Előkelő vendégek – Zsigmond Lilla, Borbély Bence Stefán, Takács Kitti, Vigh Nelzon Valentin, Borsos Boglárka Sára, Forgó Lorenzó

Éneklő fiúcska –Forgó Lorenzó

Felkészítő nevelők:

Bánné Szikszai Erika és Varga Antalné

Nagyon szépen köszönjük a jelmezek és a kellékek összeállításában a szülők és Kovács Sándorné Éva néni munkáját valamint Szijj Istvánné segítségét!