Juhász Gyula versmondó verseny

2020. február 26-án a makói Juhász Gyula Református Gimnázium és Szakképző Iskola adott otthont a névadójukról elnevezett, felső tagozatosok számára kiírt térségi szavalóversenynek. Intézményünket Maczelka Barnabás 7. osztályos tanuló képviselte ezen a megmérettetésen.

A versenyzőknek egy kötelező – idén a ’Költészet és játék’ kiírásnak megfelelő- és egy szabadon választott költeményt kellett előadniuk a háromtagú, makói pedagógusokból álló zsűri előtt.

Barnabás egy vidámabb (Kányádi Sándor: Az elveszett követ) és egy drámaibb hangvételű (Weöres Sándor: A kutya) költeménnyel készült a versenyre, s két szavalatával az 5-8. osztályos korcsoport második helyezését szerezte meg. Felkészítője ez alkalommal is édesanyja, Maczelkáné Szabó Mária volt.