’Kerek egy ég alatt…’ honismereti vetélkedő

2019. május 22-én Kerek egy ég alatt… címmel alsó tagozatosok számára kiírt honismereti vetélkedőnek adott otthont a makói városháza díszterme. A megmérettetést hetedik alkalommal szervezte meg a József Attila Városi Múzeum, a Makói Múzeumért és Kultúráért Alapítvánnyal közösen, s Varga Antalné tehetséges tanítványai sorozatban harmadik alkalommal jutottak be a térségi döntőbe
A végső megmérettetést megelőző 4 levelezős fordulóban, az évközi jeles napok és a hagymatermesztés történetével, eszközeivel, hagyományaival kapcsolatos feladványokat kellett megoldaniuk diákjainknak, majd a döntőben szóbeli és írásbeli csapatfeladatokban bizonyíthatták rátermettségüket és széles körű műveltségüket.
A „Nyerő csapaton ne változtass!” elvet követve Erika néni idén is a Hangai Bálint, Kovács Milán, Körömi Ábel, Nagy Kevin és Tokai Noel összetételű negyedikes csoportot ’küldte csatába’, akik 2017-es győzelmüket megismételve – a környékbeli iskolák 9 legjobb csapatát maguk mögé utasítva – idén is a képzeletbeli dobogó első fokára állhattak fel. Gratulálunk kiváló teljesítményükhöz és a megnyert egynapos budapesti kiránduláshoz, melynek során május 28-án a Magyar Nemzeti Múzeum időszakos Görgei – kiállítását és a Groupama Arénát kereshetik fel a versenyt szervező és lebonyolító Szikszai Zsuzsanna múzeumigazgató társaságában.