Művészeti Gála

Tegnap, a Kelemen László Művelődési Házban mutatkoztak be iskolánk művészpalántái. Sok éve már, hogy a Makói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola keretein belül zene, néptánc és képzőművészet oktatás folyik iskolánkban. Hagyományainkhoz híven ilyenkor tavasszal a Művészeti Gálán lépnek fel kis művészeink. Először a zeneoktatásban részesülők mutatkoztak be. Tanáraik Pap Anikó, Takács Zoltán és Annus Nikolett. Köszönjük a segítségét Perczel Tamás és Szamkó Szabolcs művésztanároknak, valamint Matli Annamária tanárnőnek, aki zongorakíséretével színesítette a gyerekek előadását.
Az egyéni hangszeresek után a művészeti iskola Utánpótlás zenekara mutatkozott be Gábor-Nagy Árpád vezényletével. Rézfúvós tanulóink szép számmal szerepelnek ebben a zenekarban.
Rónai Dániel a művészeti iskola intézményegység-vezetője külön köszöntötte a tavasz folyamán nemzetközi és hazai versenyeken szép eredményt elért tanulóinkat: Borsos Boglárka, Énekes Brájen, Pálfi Máté és Zsigmond Lilla diákokat.
A Művészeti Gála második felében a város néptáncosai mutatkoztak be óvodás kortól egészen a felnőtt korig. A Csanádpalotai Hagyományőrző Néptánccsoportot Hajnal János irányítja, a talpalávalót a Csürhe Banda húzta, amit nagyon köszönünk nekik.
Az esten egy kiállítás keretében a képzőművész palánták is bemutatkoztak. Tanáruk: Olasz Attila.