Pályaorientációs nap

Pályaorientációs nap keretében szakmákkal, kézműves tevékenységekkel ismerkedtek meg felső tagozatos diákjaink. Ellátogatott iskolánkba dr. Várkonyiné Trembeczky Ágnes, aki a tészták világába kalauzolta el a gyerekeket, csipetkét készítettek, amit majd meg is tudnak maguknak főzni, amikor az osztályok bográcsoznak. Meglátogattuk Szügyi László fafaragó művészt, aki megmutatta gyönyörű műveit és a famegmunkálásról, a műgyanta formákról és különféle technikával készült szobrokról beszélt a gyerekeknek. Örömmel fogadott bennünket Z. Kovács Sándor, aki a kövek és öntött figurák mestere. Megmutatta a diákoknak a műhelyét és megismertette velük, hogy milyen is az a mesterség, amivel ő foglalkozik. Végül, de nem utolsó sorban a diákok a Főnix MMK KFT. épületébe látogattak, itt megtekintették, ahogy ügyes kezek, a cipzárakkal foglalkoznak.
Köszönjük a közreműködőknek, hogy a gyerekek tartalmasan, új ismeretekkel gazdagodva tölthették el a napot!