Tehetségeink az országos megmérettetés dobogóján

2019. októberében a tehetséggondozás új irányát próbálta ki két tanítónk, akik online versmondó versenyre nevezték be intézményünk három tehetséges diákját: Juhász-Nagy Szonja és Németh Gábor 3.osztályos, valamint Maczelka Barnabás 7.osztályos tanulókat. A versenyt a több mint 20 000 követőt maga mögött tudó ’Léna verses doboza’ Facebook-oldal ill Youtube-csatorna hirdette meg, amelynek életre hívói a versmondás gyerekek közötti népszerűsítését tűzték ki célul.
A megmérettetésre november 10-ig kellett elküldeni egy-egy versvideót tanítványaikról, az oldal által javasolt versek közül választva. A videók feltöltését hosszas várakozás követte, mivel a felhívásra több, mint 300 nevezés érkezett az ország minden részéből, s a költőkből, írókból, előadóművészekből álló szakmai zsűri (melynek soraiban foglalt helyet – többek között – Nagy Bandó András Karinthy-gyűrűs magyar humorista, előadóművész, író is) bő egy hónap videó-elemzés és tanácskozás után 2019. december 15. napjára tudta csak meghozni, tanítványaink számára rendkívül kedvező döntését.
Gratulálunk mindhárom diák kiváló teljesítményéhez, hiszen mindannyian a mezőny élén végeztek és köszönjük felkészítőik áldozatos munkáját is:

5-8 éves korcsoport:
Juhász-Nagy Szonja – Ezüst minősítés
(Felkészítő: Luczóné Hati Judit)

9-12 éves korcsoport:
Maczelka Barnabás – Arany minősítés
(Felkészítő: Maczelkáné Szabó Mária)
Németh Gábor Levente – Ezüst minősítés
(Felkészítő: Luczóné Hati Judit)