Térségi Szépíró Verseny

2020. január 22-én a Makói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Bartók Székhelyintézményében rendezték meg az idei Térségi Szépíró Versenyt. A hagyományosan mindig a Magyar Kultúra Napján lebonyolított megmérettetésen a versenyzők feladata az, hogy évfolyamuknak megfelelő vonalazású lapon, korosztályuknak megfelelő mennyiségű nyomtatott szövegről másoljanak, legszebb kézírásukkal. A végső elbírásnál nem csak a tanulók írásképe, de helyesírása is döntő szerepet játszik.

Iskolánk alsó tagozatát idén Török Levente és Juhász-Nagy Dorka 1. osztályos tanulók, Koczka Réka és Steik Panka 2. osztályos kisdiákok (Hajas Lászlóné és Szabóné Kecskeméti Margit tanítványai), valamint Kriván Zoé Hajnal 4. évfolyamos tanuló képviselték. Mind az öt versenyzőnk tisztesen helyt állt a tankerület térségi intézményeinek népes mezőnyében, így idén sem tértünk haza üres kézzel a ‘gyöngybetűk mestereinek’ versenyéről, hiszen a szervezők ötből 3 diákunkat is oklevéllel jutalmazták kimagasló teljesítményéért.

1. évfolyam: I. helyezés: Török Levente

Különdíj: Juhász-Nagy Dorka