Ültess egy fát!

Kedves Szülők!
Kedves Gyerekek!
Intézményünk 2012 óta méltón viseli az Örökös ökoiskolai címet. Céljaink: értéket képviselni, elkötelezettséget, állandóságot biztosítani az egészséges életmód, a környezeti és a fenntarthatóságra nevelés területén.
A Csanádpalotai Korszerű Iskola Megteremtéséért Alapítvány is elhivatott támogatója, segítője a fenntartható fejlődésnek.
Iskolánk nem fiatal (165 éves), így az ültetett fák is kiöregednek vagy kiöregedtek. A fák ültetése, pótlása évek óta hagyomány iskolánkban, ám egyre nehezebben tudjuk beszerezni a növényeket. Az alapítvány a felajánlások mellett pályázatírás útján igyekszik támogatni iskolánk fásítási programját.
Örömmel értesítjük Önöket, hogy az alapítvány pályázatot nyújtott be az iskolaudvarok parkosítására, melyet a mai nappal a nyertes pályázatok között üdvözölhetünk.
Hamarosan egy szakértői csapat veszi fel velünk a kapcsolatot. 10 fát és 20 bokrot ültetünk majd el, figyelembe véve, hogy milyen bokor- és fafajták a legmegfelelőbbek a helyi adottságoknak.
Az esztétikai szépség mellett fontosnak tartjuk, hogy olyan cserjék és fák vessék meg gyökereiket iskolánk udvarain, amelyek ehető terméseket hoznak, hogy ezeket iskolai keretek között a gyerekekkel fel tudjuk dolgozni, vagy frissen el tudjuk fogyasztani.
A cserjéket és a fákat tanulóink és az alkalmazotti közösség fogja gondozni. A növények terméseit különböző módon/eljárással tervezzük felhasználni. Az egészséges életmód szélesítése mellett, egy esetleges Gyümölcsprogram kidolgozását is tervezzük.