Városi és Térségi Helyesírási Verseny

2019. április 15-én rendezték meg Makón, a Kálvin Téri Református Általános Iskolában a több évtizedes hagyományra visszatekintő, kisiskolások számára kiírt Városi és Térségi Helyesírási Versenyt.
A 2 – 4. évfolyamon lebonyolított megmérettetésre 10 iskola 75 tanulója nevezett. A verseny három részből állt. Először a tanulók tollbamondást írtak, majd másoltak és végül egy feladatlapon bizonyíthatták nyelvtani és helyesírási ismereteiket. Mivel a szép, magyar nyelvhasználathoz hozzátartozik a szépírás, a szabályos, pontos betűalakítás, ezért a szépírás is fontos része volt a versenynek.
Intézményünket Kis Lászlóné tanítványa, a 3. osztályos Kása Richárd Zsolt képviselte a megmérettetésen, aki szoros küzdelemben, mezőnyének 27 versenyzőjéből 24-et maga mögé utasítva 3. helyezést ért el, ezzel jogot szerezve a Mórahalmon április 27-én rendezendő megyei döntőn való indulásra.