Magyar Diáksport Napja – alsó tagozatos programok

Iskolánk a Magyar Diáksport Szövetség felhívására idén is csatlakozott a szeptember 29-én megrendezett Magyar Diáksport Napjához, melynek elsődleges célja, hogy hazánk összes iskolájának valamennyi diákja ezen a napon legalább 120 perc időtartamban aktívan sportoljon. Ennek szellemében, a kihívás első felét teljesítve a sportnap délelőttjén alsós diákjaink – tanítóik kíséretében – 2023 méteres távot tettek meg a város mellékútjainak aszfaltján – erőnléti állapotuktól függően – futva, vagy gyalogolva. Majd délután, a sportpályára való közös kivonulás után tanítóink előbb mókás sor- és váltóversenyek levezetésén keresztül bizonyították a kicsik számára, hogy a mozgás a testet és lelket egyaránt mosolyra ingerli, majd forgószínpad-szerűen biztosítottak lehetőséget nekik az edzőpark erősítő eszközeinek, a játszótér játékainak, illetve az iskolából magukkal hozott eszközök (hulahopp karikák, labdák, ütők) kipróbálására.