Megemlékezés a holokauszt áldozatairól

Magyarországon 2001 óta április 16-a a holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapja. 1944-ben ezen a napon kezdődött meg a gettósítás Északkelet-Magyarországon és Kárpátalján. Iskolánkban tavaly emlékeztünk meg az áldozatokról először úgy, hogy a felső tagozatos diákokkal kilátogattunk városunk zsidótemetőjébe. Hagyományt szeretnénk teremteni, így az idei tanévben is így emlékeztünk. Borovics Nóra tanárnő és Bodzás tanár úr beszélt a gyerekeknek a holokausztról, majd a zsidó szokásokat követve minden diák egy-egy kavicsot helyezett el a kiválasztott síremléken, így tisztelegve az áldozatok előtt. Vállalkozó kedvű tanulóink egy-egy síremlék körül eltávolították a gazt, ilyen módon rótták le kegyeletüket.